Overslaan en naar de inhoud gaan
Realisatie

CORRIDOR FASE 1 in het centrum van Veenendaal

Wat is project Corridor Fase 1? 

De Corridor is al jaren dé plek voor overdekt winkelen in Veenendaal. De transformatie van de Corridor staat in het teken van duurzaamheid. 7000 m2 aan winkelgebied zal worden getransformeerd tot een moderne woonomgeving met 130 appartementen en 2000 m2 winkelruimte. Het dak van de winkelruimte zal worden voorzien van 400 m2 aan groen en er worden zonnepanelen geplaatst op het dak van het appartementencomplex.

Verhuurinformatie

Op dit moment is er nog geen verhuurinformatie beschikbaar.

Wil je niks missen van dit project?

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Begane grond

De afgelopen periode is het nodige werk al verricht. Het oude gebouw is inmiddels gesloopt, de heipalen zijn geboord. De fundering is gereed en vanaf nu zal u het gebouw zien groeien. In de loop van de maand januari zullen we starten met de stalen constructie onderdelen en zal het gebouw de hoogte in gaan. Dit zal inhouden dat u wellicht meer vervoersbewegingen zult merken dan nu het geval is.

Het kan nodig zijn dat de Tuinstraat afgesloten moet worden vanwege veiligheidsoverwegingen. Hierover zal u nader geïnformeerd worden zoals u gewend bent. Wij danken u voor uw medewerking en begrip.

Afsluiting Tuinstraat week 47

Hinder: totale afsluiting Tuinstraat
Reden: opbouwen torenkraan
Wanneer: maandag 18 t/m dinsdag 19 november
Waar: zie afbeelding
Voor wie: alle weggebruikers (voetgangs, (brom)fietsers, auto's , vrachtauto's enz.)

Opbouwen torenkraan

Gedurende het bouwproces is er veelvuldig een hijskraan benodigd. We kiezen in dit geval voor een vaste torenkraan om niet veelvuldig en onnodig de Tuinstraat af te sluiten. Dit zal gebeuren door een mobiele kraan, en vrachtwagens die groot materieel aanvoeren. Op maandag 18 en dinsdag 19 november zal de Tuinstraat volledig afgesloten worden op de plek zoals op bovenstaande afbeelding te zien is. Deze dagen zal de torenkraan welke benodigd is op de bouwplaats worden opgebouwd.

Wij sluiten dit gedeelte van de Tuinstraat af om de veiligheid van u als omwonende, passant, winkelier, expediteur en bezoeker te kunnen garanderen!
Lees hieronder welke maatregelen genomen zullen worden t.b.v. de bereikbaarheid en veiligheid!

Bereikbaarheid en gevolgen voor verkeer

  • Fietsers en voetgangers kunnen geen gebruik maken van het trottoir voor de Hema.
  • Parkeerplaatsen voor, onder en achter Tuinstraat 83 zijn gedurende de afsluiting niet bereikbaar
  • Voor de bereikbaarheid van winkels en woningen volg de aangegeven omleidingsroutes.
  • Voor de expeditie van winkels volg de aangegeven omleidingsroutes
  • Voetgangers oversteek Tuinstraat (Zigzag) niet beschikbaar. Voetgangers kunnen gebruik maken van de oversteek t.h.v. "De Kei"
    2-richtingsverkeer Tuinstraat

    Expeditie winkels

    Gedurende deze afsluiting is het eenrichtingsverkeer in de Tuinstraat tijdelijk opgeheven, en is de Tuinstraat zowel vanaf de Helling als vanaf de Raadhuisstraat 2- richtingsverkeer

    Alle gemotoriseerd verkeer dient te keren, doorgaand verkeer is niet mogelijk!

     

    Omleidingsroutes

    Tuinstraat 1 t/m 75 zijn bereikbaar middels
    omleidingsroute T (Wolweg - Raadhuisstraat - Tuinstraat)

     

    Veiligheid

    Tijdens winkeluren zal op de kruising J. G. Sandbrinkstraat met de Tuinstraat een verkeersregelaar zorgdragen voor een veilige en vlotte doorstroming.

    Afsluiting Tuinstraat week 39

    Hinder: afsluiting Tuinstraat
    Reden: werkzaamheden aan riolering
    Wanneer: maandag 23 t/m vrijdag 27 september
    Waar: zie afbeelding
    Opdrachtgever: gemeente Veenendaal

     

    Bereikbaarheid en gevolgen voor verkeer

    • Fietsers en voetgangers kunnen gebruik maken van het trottoir voor de Hema.                                                                             Fietsers trottoir
    • Parkeerplaatsen voor, onder en achter Tuinstraat 83
      zijn gedurende de afsluiting niet bereikbaar
    • Voor de bereikbaarheid van winkels en woningen volg
      de aangegeven omleidingsroutes.
    • Voor de expeditie van winkels volg de
      aangegeven omleidingsroutes.
    2-richtingsverkeer Tuinstraat

    Expeditie winkels

    Gedurende deze afsluiting is het eenrichtingsverkeer in de Tuinstraat tijdelijk opgeheven, en is de Tuinstraat zowel vanaf de Helling als vanaf de Raadhuisstraat 2- richtingsverkeer

    Alle gemotoriseerd verkeer dient te keren, doorgaand verkeer is niet mogelijk!

     

    Omleidingsroutes

    Tuinstraat 1 t/m 95 zijn bereikbaar middels
    omleidingsroute 7 (Wolweg - Raadhuisstraat - Tuinstraat)

    Tuinstraat 97 t/m 139 zijn bereikbaar middels
    omleidingsroute 8 (Wolweg - Helling - Tuinstraat)

    Veiligheid

    Tijdens winkeluren zal op de kruising J. G. Sandbrinkstraat met de Tuinstraat een verkeersregelaar zorgdragen voor een veilige en vlotte doorstroming.

     

    Werkzaamheden vakantieperiode Corridor Tuinstraat
    Waar voorheen een belangrijk deel van de oude Corridor zat, vol met gezellige winkels is inmiddels een groot gat geslagen met de sloop van dit deel. De laatste afronding van de sloopwerkzaamheden zal de komende weken plaatsvinden.

    Werkzaamheden in de bouwvak
    Van week 31 t/m 33 is de bouwvak. In deze periode zal er wel gewerkt worden. Er zullen diverse grondwerkzaamheden uitgevoerd worden. Tevens zullen de heipalen die onder het bestaande gebouw zaten, ontdaan worden van de bovenkant zodat de oude palen (het zgn. koppensnellen) op de juiste hoogte komen te staan. Dit zal helaas geluidsoverlast met zich meebrengen.

    Werkzaamheden na de bouwvak
    Vanaf begin september zullen de heipalen geboord worden. Om de overlast voor u als omwonenden en bezoekers van de corridor te beperken zullen deze palen niet geslagen maar geboord worden. Dit beperkt de overlast voor de omgeving aanzienlijk. Wel zal het boren van de heipalen geluidsoverlast van machines met zich meebrengen en vervoersbewegingen van vrachtverkeer. Medio september zal aansluitend aan het boren van de funderingspalen, gestart worden met de funderingswerkzaamheden. Dit zal zeker de nodige weken in beslag nemen.

    Hiervoor kan het noodzakelijk zijn om de veiligheid te garanderen dat we kortdurend de Tuinstraat zullen moeten afsluiten.

    Afsluiting Tuinstraat 17 t/m 19 juni 

    Van maandag 17 juni tot en met woensdag 19 juni is de Tuinstraat t.h.v. het regenboog zebrapad volledig afgesloten! Wij zullen dan de overkapping verwijderen.

    Dit betekend dat er geen doorgang is voor zowel voetgangers, fietsers, auto's en bevoorrading van winkels! Wij sluiten de straat ter hoogte van de werklocatie volledig af om de veiligheid van u als omwonenden en bezoekers te garanderen!

    Deze afsluiting zal van maandag 17 juni 6.00 uur t/m woensdag 19 juni 20.00 uur duren!

    Heeft u vragen? Wij zijn te bereiken via:
    - e-mail: omwonenden@kudo.nl
    - telefonisch: 0318 - 54 00 80
    - of meld u bij de uitvoerder op locatie

     

     

    Start sloopwerkzaamheden 21 mei

    Het startsein is gegeven, de bouwwerkzaamheden als onderdeel van de herontwikkelingen van De Corridor gaan beginnen. Het bestemmingsplan hiervoor is inmiddels goedgekeurd en de omgevingsvergunning voor de eerste fase van de nieuwbouw is verstrekt. Op de locatie zal het bestaande winkelcentrum (gedeeltelijk) gesloopt worden. Hiervoor in de plaats komen op de begane grond, een geheel nieuw winkelplein met winkels. Bovenop het winkelcentrum komen 56 duurzame, moderne appartementen.

    De sloop start op 21 mei en wij beginnen met de voorbereidingen voor de bouw. Daar waar het winkelcentrum gesloopt zal worden zal het winkelcentrum worden afgesloten. Dit zal gebeuren d.m.v. het plaatsen van een wand tussen ‘het te slopen deel’ bij de roltrappen, en het winkelcentrum. Dit kan gedurende 1,5 maand gepaard gaan met mogelijke hinder. Uiteraard wordt er alles aan gedaan om deze hinder tot een minimum te beperken. Zo zal de wand in de avond en nacht geplaatst worden om de overlast voor het winkelend publiek te beperken.

    Transport

    Om de veiligheid voor u als omwonenden en bezoekers te garanderen zal er aan de Tuinstraat een transportstrook gecreëerd worden. Dit betekend dat de situatie aan de Tuinstraat gedurende de werkzaamheden anders zal zijn. Zie hiervoor onderstaande afbeelding.

     

    Wij doen er alles aan om de Tuinstraat toegankelijk te houden voor autoverkeer, fietsers en voetgangers. Indien tijdelijke afsluitingen noodzakelijk zijn vanwege de bouwwerkzaamheden, zal dit in afstemming met de gemeente Veenendaal plaatsvinden.

    Planning

    Naar verwachting zullen de nieuwe winkels, het winkelplein en de nieuwe entree aan de zijde van de Brouwersgracht in het 2e kwartaal van 2025 gereed zijn. De woningen worden iets later, naar verwachting rond de zomer van 2025 opgeleverd.

    Gedurende de bouw doen wij onze uiterste best om zo min mogelijk overlast te veroorzaken. Met informatieberichten zoals deze, geven wij u inzicht in de activiteiten. Valt u iets op of heeft u vragen? Spreek ons dan gerust aan op één van de onderstaande manieren:

    • Wij zijn dagelijks te vinden op onze bouwplaats.
    • Of mail ons via omwonenden@kudo.nl.
    • Of bel ons op 0318 - 54 00 80

    2023

    Sloop en Nieuwbouw

    (vanaf de roltrappen t/m de voormalige Intertoys - tot aan het poortgebouw)

    Medio 2024 hopen wij te starten met het realiseren van:

    - ca. 1500 m2 winkels op begane grond
    - ca. 600 m2 winkel/versplein op begane grond
    - op het dak van de winkels een groen dak van ca. 400m2


    - 56 appartementen  
    - elk appartement een individuele buitenruimte
    - op het dak van de woningen zonnepanelen 


    Neem bij eventuele vragen gerust contact met ons op! 

     

     

    Wil je niks missen van dit project?

    Schrijf je in en je ontvangt alleen een update als er nieuws is.

    Schrijf je in voor de nieuwsbrief

    Voor vragen en opmerkingen

    Bel (0318) 540 080